Colored glasses Local launch, Bratislava

Colored glasses Local launch, Bratislava

Colored glasses začíná! Školení dobrovolníků Colored glasses proběhlo v Bratislavě ve dnech 7.-9.10. 2016.

Datum zveřejnění: 13. října 2016

Ve dnech 7.-9.10. proběhlo v Bratislavě školení Colored glasses Local launch. Bylo vedené Štěpánem Mesany a Matthiasem Melcherem z YFU Německo/Slovensko. Mezi účastníky byli dobrovolníci ze Slovenska, Polska a České republiky (Bára Kubantová, Karolína Kopková, Karolína Mackenzie, Martin Langpaul, Veronika Blažková).

Podmínkou grantem podpořeného školení bylo uskutečnění workshopů na středních školách v nejbližší návaznosti po školení. Workshopy Colored glasses tak proběhly v těchto školách:

Gymnázium Antona Randy, Jablonec nad Nisou

Gymnázium Dobříš

1st Internatinal school of Ostrava

Další termíny workshopů na školách jsou v přípravě.

Co je Colored glasses:

  • Cílem workshopů Colored glasses je zprostředkovat lidem zážitek z mezikulturního setkávání.20161012_084515
  • Účastníci Coloreg glasses zažijí na vlastní kůži simulaci kulturního šoku a v následné evaluaci si mohou uvědomit, v jakých každodenních situacích může člověk "střetnutí kultur" zažít.

Přidanou hodnotou workshopů Colored glasses je kromě samotných vzdělávacích cílů také propagace hostitelského programu a studia v zahraničí YFU.

Buď doma ve světě.

Posláním YFU je rozvíjet mezikulturní porozumění, vzájemnou úctu a sociální odpovědnost prostřednictvím studijních výměnných pobytů pro mládež, rodiny a komunity.

YFU

Proč Colored glasses na školách?

Studenti, kteří se naučili mezikulturním dovednostem, dokáží pochopit zvyky, měli příležitosti se zamyslet nad svým pohledem na svět a porovnat jej s ostatními.  Studenti pak jsou méně náchylní k tomu, aby vnímali rozdílnosti jako hrozbu, která vyžaduje násilnou obranu.

YFU Česká republika

Bořivojova 17
13000 Praha 3

+420 222 211 950
info@yfu.cz
http://www.yfu.cz

Podstatou činnosti YFU je napomáhat pozitivní globální změně. Organizace byla založena v roce 1951, aby nabídla světu nový začátek při nápravě devastace způsobené 2. světovou válkou. Postupně se stala sítí působící ve více než padesáti zemích, která spojuje celý svět prostřednictvím kulturní výměny. Studenti zažívají obrovský osobní růst a současně platí, že pozitivní dojem, který udělají na hostitelské rodiny, přátele, školy, učitele a sousedy, může ovlivnit celé komunity. Veřejné mínění se totiž mění v důsledku změny názorů jednotlivců, veřejné mínění pak mění názory zvolených funkcionářů, kteří dělají veřejnou politiku a ovlivňují tím i mezinárodní diplomacii.