Colored glasses Local launch, Bratislava

Colored glasses Local launch, Bratislava

Colored glasses začíná! Školení dobrovolníků Colored glasses proběhlo v Bratislavě ve dnech 7.-9.10. 2016.

Datum zveřejnění: 13. října 2016

Ve dnech 7.-9.10. proběhlo v Bratislavě školení Colored glasses Local launch. Bylo vedené Štěpánem Mesany a Matthiasem Melcherem z YFU Německo/Slovensko. Mezi účastníky byli dobrovolníci ze Slovenska, Polska a České republiky (Bára Kubantová, Karolína Kopková, Karolína Mackenzie, Martin Langpaul, Veronika Blažková).

Podmínkou grantem podpořeného školení bylo uskutečnění workshopů na středních školách v nejbližší návaznosti po školení. Workshopy Colored glasses tak proběhly v těchto školách:

Gymnázium Antona Randy, Jablonec nad Nisou

Gymnázium Dobříš

1st Internatinal school of Ostrava

Další termíny workshopů na školách jsou v přípravě.

Co je Colored glasses:

  • Cílem workshopů Colored glasses je zprostředkovat lidem zážitek z mezikulturního setkávání.20161012_084515
  • Účastníci Coloreg glasses zažijí na vlastní kůži simulaci kulturního šoku a v následné evaluaci si mohou uvědomit, v jakých každodenních situacích může člověk "střetnutí kultur" zažít.

Přidanou hodnotou workshopů Colored glasses je kromě samotných vzdělávacích cílů také propagace hostitelského programu a studia v zahraničí YFU.

Buď doma ve světě.

Posláním YFU je rozvíjet mezikulturní porozumění, vzájemnou úctu a sociální odpovědnost prostřednictvím studijních výměnných pobytů pro mládež, rodiny a komunity.

YFU

Proč Colored glasses na školách?

Studenti, kteří se naučili mezikulturním dovednostem, dokáží pochopit zvyky, měli příležitosti se zamyslet nad svým pohledem na svět a porovnat jej s ostatními.  Studenti pak jsou méně náchylní k tomu, aby vnímali rozdílnosti jako hrozbu, která vyžaduje násilnou obranu.

Bořivojova 17
13000 Praha 3

Podstatou činnosti je napomáhat pozitivní globální změně.

Veřejné mínění se mění v důsledku změny názorů jednotlivců, veřejné mínění pak mění názory zvolených funkcionářů, kteří dělají veřejnou politiku a ovlivňují tím i mezinárodní diplomacii.