Články

Válka na Ukrajině: Výzva Youth for Understanding

Válka na Ukrajině: Výzva Youth for Understanding
Datum: 21. března 2022
Organizace YFU vznikla před více než sedmdesáti lety jako reakce na zkázu a tragédie druhé světové války. Jako mírový projekt se snažila prostřednictvím ročních pobytů pro mládež vytvořit porozumění mezi zeměmi, aby se již nikdy neopakovalo neštěstí takových rozměrů. Aktuální geopolitická situace - bezprecedentní válečná agrese putinovského Ruska vůči Ukrajině - nám bohužel připomíná, že usilování o mír a porozumění je nikdy nekončící poslání...

Colored Glasses trénink pro facilitatory

Colored Glasses trénink pro facilitatory
Datum: 10. prosince 2018
Víkend ve znamení Activ Citizen Living Europien Values.  

Začíná projekt ACLEV - workshopy a semináře na podporu evropských hodnot a aktivního občanství

Začíná projekt ACLEV - workshopy a semináře na podporu evropských hodnot a aktivního občanství
Datum: 3. prosince 2018
Dobrovolníci z 8 evropských zemí a 1 africké se uplynulý víkend sešli v Praze na prvním školení v novém projektu organizace YFU. Dozvěděli se jak provádět workshopy Colored glasses, aby jejich prostřednictvím zvyšovali povědomí o evropských hodnotách a aby byl u mladých lidí podporován zájem o aktivní občanství.

Svět barevných brýlí

Svět barevných brýlí
Datum: 10. listopadu 2016
Víc než kdy jindy je důležité, aby se kultury potkávaly. Youth for Understanding je nezisková organizace, která se od komerčních programů liší tím, že své poslání zaměřuje na hlubší porozumění mezi kulturami a lidmi - a to vše zakládá na osobních zkušenostech mladých lidí- studentů, hostitelských rodin a škol.

Colored glasses Local launch, Bratislava

Colored glasses Local launch, Bratislava
Datum: 13. října 2016
Colored glasses začíná! Školení dobrovolníků Colored glasses proběhlo v Bratislavě ve dnech 7.-9.10. 2016.

Lidský pohled na mezinárodní vztahy

Lidský pohled na mezinárodní vztahy
Datum: 1. října 2016
YFU už přes 60 let nabízí takové programy, které se zaměřují na tzv. mezikulturní výměnu. Znamená to, že cílem pobytu v zahraničí je nejen ovládnutí cizího jazyka, ale také rozvinutí řady osobnostních rysů jako je sebevědomí, otevřenost a pozitivní přístup.

Buď doma ve světě.

Posláním YFU je rozvíjet mezikulturní porozumění, vzájemnou úctu a sociální odpovědnost prostřednictvím studijních výměnných pobytů pro mládež, rodiny a komunity.

YFU

Proč Colored glasses na školách?

Studenti, kteří se naučili mezikulturním dovednostem, dokáží pochopit zvyky, měli příležitosti se zamyslet nad svým pohledem na svět a porovnat jej s ostatními.  Studenti pak jsou méně náchylní k tomu, aby vnímali rozdílnosti jako hrozbu, která vyžaduje násilnou obranu.

Bořivojova 17
13000 Praha 3

Podstatou činnosti je napomáhat pozitivní globální změně.

Veřejné mínění se mění v důsledku změny názorů jednotlivců, veřejné mínění pak mění názory zvolených funkcionářů, kteří dělají veřejnou politiku a ovlivňují tím i mezinárodní diplomacii.