Studium v zahraničí

DSC_2246

Jsi středoškolským studentemStuduj jeden školní rok v zahraničí. Můžeš si vybrat roční nebo semestrální pobyt v jedné z mnoha zemí. Je dokázáno, že mladí lidé jsouotevřenější vůči novému prostředí, snáze vstřebávají nové podněty a je pro ně snazší učit se cizí jazyk.

Vyber si jakoukoliv zemi z naší nabídky, která tě zajímá. Tento výběr není nutné podřizovat jazyku, kterým se v dané zemi mluví. Budeš celý rok žít v rodině v zahraničí. Ovládnout cizí jazyk pro tebe bude postupem času snadnésamozřejmé.

Nejde však jenom o cizí jazyk. Díky pobytu s YFU v zahraničí se naučíš jednat sám za sebe, poznáš kulturu cizích zemí. Na vlastní kůži zkusíš, jak probíhá výuka na škole v zahraničí, poznáš spoustu nových lidí a prožiješ jedinečná dobrodružství.

Je to dobrodružství, je to výzva!

Poznat mentalitu lidí, pochopit jejich zvyky, vhlédnout do každodenního života, k tomu je potřeba víc než jen krátká návštěva. Ve dnešním vzájemně propojeném světě, kde je tak snadné a dostupné cestovat, možná ještě snáze sklouzneme k pocitu, že víme jaký je ten či onen národ. Víme to ale opravdu?

Je to ve tvých rukou!

DSC_1880

S YFU máš možnost poznat život v zahraničí tak, jak bys jej nikdy z pohledu turisty nepoznal. Budeš bydlet shostitelskou rodinou, se kterou budeš sdílet všechny radosti a někdy i starosti všedního dne. Budeš chodit na střední školu, kde si najdeš nové kamarády a možná i nové koníčky. Máš ve svých rukou, jak se tvůj pobyt bude odvíjet.

YFU pořádá semináře v průběhu pobytu, aby tvůj zážitek byl ještě intenzivnější a aby tě nějaké situace nezaskočily – vždyť skoro každý student zažije „kulturní šok“. Jako výměnný studentpoznáš zcela nové pohledy na každodenní situace, naučíš se zvládat a řešit problémy samostatněji než doma, poznáš, že je důležité respektovat jiný názor a naopak uvidíš věci, které i z jiných perspektiv nejsou tolerovatelné.

Vydej se neprošlapanou cestou

  • Zažij život na novém místě a objev nové věci sám o sobě; nauč se nový jazyk, setkej se s nečekaným a zvládni neznámé nástrahy.
  • Programy YFU nejsou pro každého. Jsou vhodné pro ty, kteří se snaží jít neprošlapanou cestou, kteří jsou otevřeni objevování a uvědomují si, že život se dá žít více než jedním způsobem; jsou vhodné pro ty, kteří se nebojí těžkých otázek o vlastní osobě a kteří jsou připraveni se učit něco úplně nového.

Investice, která se vyplatíDSC_1937

  • Studenti, kteří mají odvahu zkoušet nové věci, získají velký náskok před ostatními.
  • Programy YFU jsou ceněny i jako součást vaší přihlášky na vysokou školu neboprofesního životopisu.
  • Investuj svůj čas a získej nový pohled na svět!

Proč právě nyní

Přestože se "doma" vždy cítíme jen v jedné zemi, stále více si uvědomujeme, že jsme všichni občany jednoho světa... a tento svět se mění.

  • Inovace a technologie náš svět zmenšily a přídavné jméno „globální“ se stalo 21. století. Jednání lidstva po celém světě je propojené. Rovněž je zřejmé, že problémy, kterým musíme čelit, jsou příliš velké na to, aby je mohla řešit každá země samostatně.
  • Dokonce i když se spojíme, zjišťujeme, že v určitých oblastech světa chybí integrace: Jak uvnitř těchto oblastí, tak i v komunikaci se zbytkem světa.
  • Je paradoxní, že čím více to vypadá, že nás hromadné sdělovací prostředky a sociální média spojují, tím snazší je vytvářet stereotypy a tím snáze se můžeme nechat mylně přesvědčit o tom, že realita odpovídá tomu, co je v médiích a na internetu.

Proč Youth for understanding?DSC_2140

  • YFU (Youth for understanding - Mládež pro porozumění) bylo roku 1951 založeno proto, aby naplnilo reálnou potřebu pomoci tehdejšímu nemocnému světu. Poslání YFU je ale stále stejně živé jako v minulosti.
  • Mezikulturně vzdělávací programy YFU poskytují nejlepší korekci stereotypů pomocí konfrontace s realitou. Pomáháme lidem každého věku, aby se ve světě cítili jako doma, pomáháme jimpozitivně vnímat rozdíly i vzájemnoupodobnost. Protože lidstvo díky technologiím získává schopnost hluboce a bezprostředně ovlivňovat druhé, je nezbytné, abychom se snažili o lepší vzájemné poznání. YFU představuje první důležitý krok na celoživotní cestě mezinárodních kontaktů a vztahů.

Buď doma ve světě.

Posláním YFU je rozvíjet mezikulturní porozumění, vzájemnou úctu a sociální odpovědnost prostřednictvím studijních výměnných pobytů pro mládež, rodiny a komunity.

YFU

Proč Colored glasses na školách?

Studenti, kteří se naučili mezikulturním dovednostem, dokáží pochopit zvyky, měli příležitosti se zamyslet nad svým pohledem na svět a porovnat jej s ostatními.  Studenti pak jsou méně náchylní k tomu, aby vnímali rozdílnosti jako hrozbu, která vyžaduje násilnou obranu.

YFU Česká republika

Bořivojova 17
13000 Praha 3

+420 222 211 950
info@yfu.cz
http://www.yfu.cz

Podstatou činnosti YFU je napomáhat pozitivní globální změně. Organizace byla založena v roce 1951, aby nabídla světu nový začátek při nápravě devastace způsobené 2. světovou válkou. Postupně se stala sítí působící ve více než padesáti zemích, která spojuje celý svět prostřednictvím kulturní výměny. Studenti zažívají obrovský osobní růst a současně platí, že pozitivní dojem, který udělají na hostitelské rodiny, přátele, školy, učitele a sousedy, může ovlivnit celé komunity. Veřejné mínění se totiž mění v důsledku změny názorů jednotlivců, veřejné mínění pak mění názory zvolených funkcionářů, kteří dělají veřejnou politiku a ovlivňují tím i mezinárodní diplomacii.